Katalog stron ABIX

Strona - Astronomia

Strona poświęcona astrofotografii i astronomii. Galeria zdjęć planet, Księżyca, Słońca i komet. Porady dotyczące fotografowania z użyciem aparatu cyfrowego, artykuły, porady, ciekawostki, słownik astronomiczny, opis Układu Słonecznego.

Wpisy o zbliżonej tematyce

astronomia

Dla wielu ludzi zobaczenie z bliska kosmosu jest największym marzeniem. Okazuje się, że już niedługo może się ono ziścić, ponieważ trwają obecnie prace nad konstruowaniem pasażerskich promów lotniczych, którymi podróżować mogliby nie astronauci i naukowcy, ale zwykli turyści. Z pewnością loty obejmowałyby jedynie układ słoneczny, jednak obejrzenie z bliska Marsa czy Plutona to i tak kilka. Należy jednakże pamiętać, że liczne wycieczki w kosmos to nadal sfera marzeń. Na razie należy poczekać aż nasz układ planetarny zostanie dokładnie zbadany, poznany i przedstawiony poprzez zajmujące się tym na co dzień centra badawcze.


Gery.pl - Astronomia

Astronomia dla każdego, najpełniejszy serwis astronomiczny! Znajdziesz tu opisy wszystkich planet Układu Słonecznego, teorie jego powstania, historię badania kosmosu i wiele ciekawostek. Przejrzyj najnowsze doniesienia ze świata astronomii. Obejrzyj super zdjęcia w wielu galeriach.


Astronomia i astrofotografia

Sklep z teleskopami i mikroskopami


Astronomia obserwacyjna i Teleskopy

Serwis o astronomii obserwacyjnej. Katalog sprzętu opisujący teleskopy i okulary astronomiczne. Baza wiedzy o astronomii. Aktualne dane obserwacyjne i pogodowe. Sklep on-line.


Astronomia - Astrofotografia - Budowa Teleskopu

Astrofotografia, oraz samodzielna budowa Teleskopu Newton 270/1500 i akcesoriów astro.


UNIVERSE-site - Astronomia Wszechświat Kosmos

ABSOLUTNIE WSZYSTKO O ASTRONOMIA WSZECHSWIAT KOSMOS. Najlepsza strona w polsce. Znajdziecie tutaj liczne działy: POTĘŻNY DZIAŁ DONWLOADS - MNÓSTWO PLIKÓW DO ŚCIĄGNIĘCIA Planety, Gwiazdy, Układ Słoneczny, Galeria, Multimedia, Obserwacje, Wszechświat, Ziemia, Planetoidy, Komety, Ewolucja Gwiazd, Życie Poza Ziemią, Sąsiedztwo, Badania, Odkrycia, Teorie i wiele innych. Strona cały czas się rozwija i działów bez przerwy przybywa. Serdecznie Zapraszam