Katalog stron ABIX

Podkategoria - góry

DODAJ STRONĘ

Najnowsze strony

Studencka Baza Noclegowa - Chatki i Bazy

Strona ta zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich istniejących w naszych Beskidach Chatek Studenckich i Baz Namiotowych. Ujęte zostały tu, poza aktualnie funkcjonującymi, również materiały archiwalne na temat chatek i baz, które już obecnie nie istnieją. Ponadto znajdziecie tu galerię zdjęć, zawierającą fotki wszystkich Baz Namiotowych i Chatek Studenckich, dodatkowo też dział, traktujący o zwyczajach jakie panują w takich miejscach. Opisy okolic poszczególnych Chatek i Baz, propozycje wycieczek jak również wiele innych cennych i aktualnych informacji na temat nocowania w górach.


góralskie jadło i spanie

Pod jednym dachem pokoje do wynajęcia, karczma, sklep, a poza tym wspaniałe widoki, bliskość lasu, dobry dojazd do wyciągów narciarskich. Gdzie znajduje się takie miejsce? W Gliczarowie Górnym, malowniczej góralskiej wsi położonej na grzbiecie wzgórza na wysokości ponad 1000 m n.p.m, na wprost Tatr Wysokich. Atutem Gliczarowa Górnego jest panoramiczny widok całego pasma Tatr. Widać stąd także Gorce, Beskid Wyspowy i Beskid Żywiecki z Babią Górą. Bezpośrednie sąsiedztwo Bukowiny Tatrzańskiej(4 km) i Zakopanego (zaledwie 12 km) umożliwiają korzystanie z wszystkich atrakcji Podhala. Można znaleźć u nas, ze względu na położenie domu spokój i ciszę, a standard pokoi zapewnia wygodę, karczma rozrywkę i smaczne regionalne potrawy oraz pizzę. Sklep ABC rozwiąże sprawę zakupów! Zapraszamy


Beskidy

Serwis poświęcony turystyce górskiej. Zawiera wyczerpujące opisy pasm górskich m.in takich jak Beskid Żywiecki, Śląski, Pieniny, Tatry. Dużym atutem strony są opisy schronisk wraz z ich subiektywną oceną internautów. Znajdziesz tu również opisy szlaków, propozycje wycieczek oraz informacje przydatne w planowaniu górskich wypadów - mapy, informacje pogodowe.


Atrakcje turystyczne w Pieninach

Wybierz się na urlop w Pieniny, gdzie czeka na Ciebie wiele atrakcji, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu na kuli ziemskiej. Na naszej stronie znajdziesz wiele interesujących informacji o wycieczkach do Pienin.


Korona Europy - Przemko Robakowski

Opis moich zmagań z najwyższymi szczytami państw europejskich


Korona Europy - Strona Dzika

Korona Europy - najwyższe szczyty europejskich państw. Na stronie relacje i zdjęcia z wypraw po te jak również inne góry.


Sudety - atrakcje turystyczne

Najpopularniejszym szczytem Gór Stołowych jest Szczeliniec Wielki, znajduje się on dogłębnie po polskiej stronie i nie jest dzielony z Czechami. Na skutek zwietrzenia kamieni, które umiejscowione są na grzbiecie góry wykształciły się tutaj nader ciekawe kształty skalne przypominające zwierzęta lub nawet człowieka.


Villa Toscana

villa Toscana odstaje od tradycyjnych architektonicznych rozwiazań Podhala i przełamuje mit komercyjnego pensjonatu. Villa została stworzona na wzór i podobieństwo europejskich bed&breakfast.


Góry Opawskie

Góry Opawskie zalicza się do mniej popularnych partii Sudetów. Region ten jest rzadziej uczęszczany przez turystów niż na przykład bardzo lubiane Karkonosze. Nie oznacza to jednak, że ta część Sudetów jest mniej atrakcyjna, wręcz przeciwnie - to piękny zakątek naszego kraju.


Gory Swietokrzyskie - Serwis Turysty

Kompleksowe informacje o ciekawych miejscach w regionie, zamki, dworki, palace, jaskinie, muzea, historia gór, gołoborza, dymarki świętokrzyskie, piesze wędrówki, index szczytów, baza noclegowa, agroturystyka, mapa gór, szlaki górskie, aktualności z regionu oraz wiele innych informacji.


Studenckie Koło Przewodników Sudeckich

organizacja zrzesza przewodników sudeckich. Otwarta jest jednak dla wszystkich zainteresowanych turystyką, Sudetami, krajoznastwem i przygodą. Kurs przewodnicki, wydawnictwa, materiały dydaktyczne o Sudetach.


Przesieka - serwis internetowy

Przesieka - serwis internetowy