Katalog stron ABIX

Podkategoria - kolarstwo

DODAJ STRONĘ

Najnowsze strony

Sportologia - kolarstwo szosowe

Najnowsze informacje ze świata kolarstwa szosowego. Relacje, newsy, aktualne wyniki, tabele i rankingi. Ponadto trasy wyścigów, listy startowe, kalendarz imprez oraz prezentacja najbliższych wydarzeń. Na portalu sportologia.pl znajdują się także informacje o osiągnięciach polskich kolarzy, startujących w wyścigach World Tour oraz zrozumiały program telewizyjny, dzięki któremu żadnego z kibiców kolarstwa szosowego nie ominą wielkie sportowe emocje!


Four Cross (4X)

Four Cross (4X) – przypomina charakterem dual, ale na trasę jest wypuszczanych jednocześnie po czterech zawodników, z których dwóch przechodzi do dalszych eliminacji. Trasy 4X są nieco mniej strome niż w dualu i mogą się nawet miejscami lekko wznosić, jednak jest to trasa technicznie trudna – występuje duża ilość skoczni różnej wielkości – hopek, które znacznie zwiększają poziom trudności szybkiego przejazdu i nierzadko są przyczyną wypadków. Trasy są też znacznie szersze od tych w dualu, co umożliwia łatwiejsze wyprzedzanie i stosowanie rozmaitych taktyk. 4X jest bezpieczniejszy od dualu i przy tym bardziej widowiskowy, a same zawody trwają dwa razy krócej przy tej samej liczbie zawodników. Wszystko to spowodowało, że 4X stopniowo wyparł dual. Od 2002 r. Union Cycliste Internationale zaprzestało przeprowadzania serii zawodów Pucharu Świata w dualu i zastąpiło je Pucharem Świata w 4X. W 2004 r. Mistrzostwa Europy w 4X odbyły się w Szczawnie Zdroju, na Słonecznej Polanie. Główne polskie ośrodki 4X to Szczawno Zdrój, Rybnik, Warszawa, Toruń, Bydgoszcz, Kieźliny, Poznań, Trójmiasto i chorzowski WPKiW.


Kolarstwo górskie

Kolarstwo górskie uchodzi za jedną z najtrudniejszych i jedną z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych. Przez wielu uważana jest za kwintesencję siły oraz wytrzymałości. Trening kolarstwa górskiego, czy też w ogóle kolarstwa wymaga wiele dyscypliny, samozaparcia oraz wytrwałości, ponieważ trwa on przez wiele lat. Tak naprawdę przez pierwsze 5-6 lat buduję się tzw. bazę, a dopiero później można rozwijać dalsze umiejętności. Jeśli jesteś zapalonym rowerzystom, czy też kolażem górskim lub szosowym, zapraszam Cię na nasze forum kolarskie.


Turystyka rowerowa

Turystyka rowerowa to doskonały sposób na zwiedzanie świata. Niespieszna jazda pozwala rozkoszować się urokami przyrody. Oprócz walorów poznawczych, pozwala dbać o zdrowie. Połączenie przyjemnego z pożytecznym


Kolarstwo szosowe

Serwis poświęcony kolarstwu szosowemu, wyniki wyścigów, nowinki ze śwata, składy ekip kolarskich, sprzęt, jak trenować aby uzyskać dobre wyniki, słowniczek pojęć dla początkujących oraz warsztat rowerowy, wszystko to znajdziecie na tej stronie, zapraszam.


Magnum.net.pl Rowery górskie i szosowe

Jesteśmy producentem rowerów Magnum.Oferujemy najniższe ceny na rynku.W ofercie znajdą państwo rowery górskie , szosowe, rowerki dziecięce, trekking oraz akcesoria rowerowe


kolarstwo szosowe

Giro,Tour de France,Vuelta,Tour de Pologne - tylko wielkie kolarstwo.Każdego dnia świeże newsy z trasy największych imprez kolarskich.Kolarstwo na najwyższym poziomie.


tour de pologne

Giro,Tour de France,Vuelta,Tour de Pologne - tylko wielkie kolarstwo.Każdego dnia świeże newsy z trasy największych imprez kolarskich.Kolarstwo w najlepszym wydaniu.