Katalog stron ABIX

Podkategoria - zoologia

DODAJ STRONĘ

Najnowsze strony

Dzikie zwierzęta Afryki

Pragnę gorąco powitać na stronie poświęconej najgroźniejszym zwierzętom Afryki. Jest to niezmiernie obfity i zróżnicowany kontynent. Bogata flora Afryki pozwoliła na powstanie wielu gatunkom zwierząt. Afrykę zamieszkuje również największy ssak na świecie słoń oraz najszybsze ze zwierząt gepard. Na pozostałych tereneach występuje powżyżej 20 gatunków zwierząt. Najlicznejsze zwierzęta Afryki na stepach i sawannach to: lew, żyrafa, hiena oraz zebra.. Tereny podmokłe są domem dla licznych krokodyli, hipopotamów oraz różnych gatunków antylop i ryb. Liczne pustynie obejmują między innymi największą pustynię na świecie – Saharę oraz pustynie Rogu Afryki, Kalahari i pustynię Namib. Wbrew pozorom pustynie są siedliskiem dla licznych gatunków zwierząt oraz ptaków. Na terenach pustynnych najczęściej spotykanymi zwierzętami są: fenek, antylopa adaks, skorpiony i skoczki pustynne. Torfowiska w Afryce są schronieniem dla wielu gryzoni. Górzyste tereny mają bardzo różnorodną faunę i florę. Zwierzęta Afryki są niezliczonym bogactwem tego kontynentu. Lasy deszczowe, które dominują w zachodniej części Afryki środkowej są źródłem pożywienia wielu roślinożercom. Są tam przede wszystkim goryle, jeżozwierze, świnie oraz papugi.


Kryptozoologia - nauka o nieznanych gatunkach zwierząt

O istotach jak np Bigfoot, potwór z Loch Ness, Yeti, Sasquatch czy Chupacabra z Portoryko słyszał prawdopodobnie każdy z nas. Niektórzy być może słyszeli także także o innych zwierzętach, takich jak pomórnik czy getzko. Są to jedynie jedne z wielu tysięcy nieznanych współczesnej zoologii gatunków zwierząt istniejących na Ziemi. Dziedziną która zajmuje się opisywaniem, poszukiwaniem i badaniem takich zwierząt - nazywanych kryptydami - zajmuje się kryptozoologia.


Klikerlab

Klikerlab - o szkoleniu zwierząt metodami pozytywnymi. "Wszystkie zwierzęta zasługują na to, żeby je nagradzać. Szukamy sposobów na komunikację z nimi, tak aby każdy koń, pies, ptak i gryzoń mógł stać się najlepszym przyjacielem człowieka. Nawet jeśli nie zawsze nam się udaje, to bardzo się staramy bo wiemy, że nasze zwierzęta jeszcze bardziej starają się dla nas. Każda nagroda, którą otrzymuje od nas zwierzę, jednocześnie jest nagrodą dla człowieka, który ją daje."