Katalog stron ABIX

Podkategoria - święta i zwyczaje

DODAJ STRONĘ

Najnowsze strony

Obrzędy itradycje

Jest to oczywiste, że magia pierwotna nie istnieje. Rozwijała się również w Babilonii popularna astrologia. I jest jednak w nas zakorzeniona głęboko. Jest w naszej świadomości odzwierciedlona w przesądach i zabobonach. Jednak że Człowiek pierwotny wierzył w że siły te mogą być dobre i złe a władać nimi mogą tylko czarownicy. W tym samym czasie pojawili się równocześnie przeciwnicy obrządków magicznych. Pisząc często o zwyczajach i obrzędach przełomu wiosna/lato zwracamy często się ku etnografom.


Wigilia.eu - By każdy dzień był świętem

Świąteczny serwis pełen informacji o Bożym Narodzeniu, wigilii, Świętym Mikołaju, choince, kartkach, życzeniach i prezentach. By każdy dzień był świętem


Święta, tradycje, zwyczaje.

Święta, tradycje, zwyczaje. Nieodłączna część kultury narodu, zawarta w historii ludzkości. Czym są i co stanowi ich wartość? Skąd się wzięły? Dlaczego przetrwały? O świętach, ich genezie i znaczeniu słów kilka.


Wielkanoc - Święto Zmartwychwstania

Wielkanoc - Święto Zmartwychwstania. Najstarsze i największe święto chrześcijańske, zarazem święto odrodzenia i wiosny. Geneza, tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych.


Walentynki - Dzień Zakochanych

Walentynki - Dzień Zakochanych. Święto wszystkich zakochanych i kochających. Historia Walentynek, tradycja, zwyczaje, walentynkowe wróżby w święta miłości. Ciekawostki. Walentynki na świecie i w Polsce.


Andrzejki - Magia wróżb

Andrzejki - magiczny wieczór wróżb matrymonialnych. Historia Andrzejek, polska tradycja i zwyczaje andrzejkowej nocy. Lanie wosku i inne wróżby andrzejkowe, opisy i symbolika. Przysłowia związane z dniem św.Andrzeja.


Boże Narodzenie. Tradycja polskich Świąt

Boże Narodzenie. Czas wybaczenia, zgody, miłości i pokoju. Tradycja najpiękniejszych rodzinnych polskich świąt. Opłatek, choinka, kolędy, zwyczaje, wiersze, Święty Mikołaj. Cicha Noc; teksty. Odrobina tradycji i historii, z powiewem nostalgii.


Serwis o tradycji i obyczajach

Strona o zwyczajach i obyczajach - tak polskich jak i zagranicznych.


Darmowe::Życzenia::Boże Narodzenie::SMS::Mikołajki::Prezenty::Historia

Internetowy serwis bożonarodzeniowy. Geneza Bożego Narozdenia, Narodziny dzieciątka, Tradycja i zwyczaje, Kolędy bożonarodzeniowe, jak było naprawdę, Boże Narodzenie na świecie, Życzenia świąteczne