Katalog stron ABIX

Podkategoria - artyści

DODAJ STRONĘ

Najnowsze strony

Antoni Stróżewski

Antoni Stróżewski www - Urodzony w Tczewie, niedaleko Gdańska w 1954 roku. Malarz, rysownik i performer z niespokojną duszą podróżnika. W 1978 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (dziś Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku. Studiował w pracowniach Władysława Jackiewicza oraz Hugona Laseckiego.Stróżewski przede wszystkim zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym, mimo tego iż był edukowany na malarza przedstawiającego, figuratywnego. Po sukcesie akcji "Apel", która miała miejsce we Wrocławiu w 1991 roku podczas 29-ego Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych, Stróżewski wraz z czeskim artystą performerem Ceslavem Rebką postanawia w kilka tygodni później powtórzyć performance w Opolu, gdzie również osiągnął duży sukces artystyczny. Zawiązują liczne przyjaźnie z tutejszym środowiskiem artystycznym w trzy lata później postanawia osiąść w Opolu na stałe, uznając Opole za idealne miejsce do artystycznych eksperymentów. Od 1995 roku jest współorganizatorem wielu opolskich wydarzeń kulturalno - artystycznych. Po raz pierwszy swoje prace zaprezentował na wystawie zbiorowej "Wystawa młodej plastyki polskiej" w 1988 roku w galerii Arsenał. W swojej pracy twórczej uczestniczył w ponad 60 wystawach zbiorowych oraz 20 indywidualnych w kraju i za granicą Polski.


Witkacy. Stanisław Ignacy Witkiewicz

Witkacy, czyli Stanisław Ignacy Witkiewicz to strona poświęcona wielkiemu artyście. W niesamowicie piękny sposób opisana jest jego postać, jako malarza, filozofa, dramaturga. Dzięki stronie można poznać jego biografię, przeczytać o jego twórczości, a nawet zobaczyć dzieła. Strona o Witkacym wzbogacona jest licznymi fotografiami artysty. Stanisław Ignacy Witkiewicz to artysta, którego naprawdę warto poznać i zanurzyć się w jego sztuce.


Halina Mlynkova

Oficjalna strona Haliny Mlynkovej, jednej z najpopularniejszych polskich piosenkarek, byłej wokalistki Brathanków, uczestniczki ostatniej edycji "Tańca z Gwiazdami"


Polacy

Opinie o znanych Polakach. Poczytaj, co Internauci sądzą o sławnych ludziach. Podziel się swoimi poglądami i napisz swoją opinię! Znasz znanego i lubianego Polaka (lub Polkę), który jest dla Ciebie Idolem? Dodaj go na naszego serwisu i pozwól innym wyrazić swoją opinię na jego temat.


Anna Zając - portretowanie zwierząt

Oficjalna strona Anny Zając, która specjalizuje się w portretowaniu zwierząt różnymi technikami: pastelami – suchymi i olejnymi, kredką akwarelową, węglem, temperą, markerem, szkice wykonane piórkiem oraz techniką, którą stosował Leonardo da Vinci.


Scenopisarstwa

Szukasz utalentowanego scenarzysty? Nawiążmy współpracę!


MALARSTWO ścienne/obrazy/ MEBLE

Malarstwo i tynki dekoracyjne(malarstwo iluzoryczne, freski, stiuki weneckie, tynki fakturowe, antyczne, imitacje kamienia, metalu, tkaniny) ; OBRAZY w różnych technikach ; Meble unikatowe stalowe.


Maciej Karpiński - webdesigner - projektant graficzny

Strona prezentuje mój profil i kilka wybranych projketów z zakresu webdesignu i projektowania graficznego


Marzena Trybała - strona nieoficjalna

Pierwsza strona poświęcona twórczości jednej z najwspanialszych polskich aktorek teatralnych i filmowych - Marzeny Trybały. Szczegółowa filmografia, informacje o spektaklach teatralnych i innych przedsięwzięciach, w których brała udział oraz galeria zdjęć.


Monster Cronicles

Strona opisuje głównie ludzi. Ze światka sztuki.