Katalog stron ABIX

Podkategoria - język polski

DODAJ STRONĘ

Najnowsze strony

Polish for foreigners Wrocław

Szkoła języka polskiego Polish for foreigners Wrocław została stworzona dla osób, które pragną szybko nauczyć się języka polskiego. Kursy języka polskiego w Professor Dwarf organizujemy w siedzibie naszej szkoły, zlokalizowanej w samym centrum miasta przy ul. Ruskiej 61/12. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów, którzy prowadzą zajęcia w miłej atmosferze. Program nauczania w Professor Dwarf oparty jest głównie na mówieniu. Prowadzimy zapisy do nowych grup językowych. Serdecznie zapraszamy.


Przecinek przed

Interpunkcja sprawia ci problemy? Przecinki spędzają ci sen z powiek? Zasady stosowania przecinków są ci obce lub uważasz je za zbyt zagmatwane? Twórcy strony przecinekprzed.pl przychodzą ci z pomocą! Portal został stworzony dla wszystkich tych, którzy mają do czynienia z tworzeniem teksów na co dzień lub od święta. Niezależnie więc od tego, czy pisujesz regularnie, czy nieco mniej- ta strona jest dla ciebie. Co znajdziesz na przecinekprzed.pl? Przede wszystkim zasady ogólne dotyczące stawiania przecinków oraz przystępne objaśnienie reguł związanych ze stosowaniem przecinków przed konkretnymi wyrazami czy grupami wyrazowymi. Każda zasada została zobrazowana przystępnym przykładem tak, byś mógł od razu zobaczyć o co tak naprawdę chodzi. Interpunkcja przestanie być dla ciebie bezużytecznym, niezrozumiałym wymysłem- dzięki interpunkcji i stronie przecinekprzed.pl twoje teksty będą staną się jeszcze bardziej poprawne ale też zrozumiałe. Ponadto na stronie został umieszczony wykaz często popełnianych błędów językowych lub ortograficznych, dzięki któremu dowiesz się która forma kłopotliwych wyrazów jest poprawna. Każdy przypadek opatrzony jest komentarzem oraz przykładami, które ułatwią zapamiętanie reguł, jakimi rządzą się wymienione na stronie przypadki. Dylematy dotyczące pisowni wyrazów takich jak „naprawdę” czy połączeń wyrazowych typu „na co dzień” przestaną cię dotyczyć dzięki stronie przecinekprzed.pl. Na stronie podany jest także kontakt do autorów strony, byś w razie wątpliwości dotyczących przypadków nieopisanych na stronie mógł znaleźć pomoc.


Nauka niemieckiego

Szkoły językowe Adler od długiego okresu czasu kładą nacisk na najwyższy poziom nauczania. Dlatego system poziomów kształcenia został zaprojektowany i ustalony naukowo. Co więcej sprecyzowano i przypisano konkretne cele nauki. Lektorzy dobierani są ze względu na należyte wykształcenie, predyspozycje dydaktyczne oraz posiadane umiejętności. Wysoka jakość nauczania wymaga stałego dozoru akademickiego. W związku z tym pedagodzy pracują pod przewodnictwem doświadczonej osoby, odpowiadającej za całościową realizację programu dydaktycznego. Rozplanowanie kursów odbywa się w zależności od poziomu zaawansowania językowego, charakterystycznych potrzeb oraz możliwości czasowych słuchaczy. Dla uczestników również udostępniana jest biblioteka niemieckojęzyczna, wyekwipowana w konieczne materiały dydaktyczne. Świetne warunki nauki w połączeniu z zaawansowanymi metodami uczenia to gwarancja nie tylko jakości, ale i sukcesu.


Kursy niemieckiego w Warszawie przy pl Konstytucji

Kursy niemieckiego w Warszawie prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych lektorów po germanistyce. Jeżeli są Państwo chętni do wzięcia udziału w tych lekcjach, zapraszamy na test kwalifikacyjny sprawdzający Państwa poziom znajomości języka niemieckiego i pozwalający nam wybrać najlepszą dla Państwa opcje. Na test wstępny nie trzeba się zapisywać. Można wziąć w nim udział miedzy godziną 8.00 a 21.00 od poniedziałku do piątku w naszej placówce na ulicy Marszałkowskiej 60 lok. 34. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 minut. Kursy rozpoczynają się we wrześniu i w październiku oraz na przełomie stycznia i lutego. W wakacje proponujemy kursy intensywne Zapraszamy! Jeżeli przyjdziesz z przyjacielem otrzymasz 50 złotych premii do wykorzystania w następnym semestrze. Twój przyjaciel może również dostać premię za przyprowadzenie kolejnego ucznia. Organizujemy także intensywne kursy wakacyjne języka niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania! Kursy rozpoczynają się na początku lipca, sierpnia. W każdym miesiącu proponujemy 60 lekcji w małych grupach 4-8 osób. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku od godz. 16:00 do 20:40 (4x45min. każde spotkanie), istnieje również możliwość zorganizowania zajęć w godzinach porannych. Cena kursu to jedyne 840 zł (14 złotych za godzinę lekcyjną). Zapraszamy też na zajęcia indywidualne. Warszawa, Marszałkowska 60 tel. 22 625 72 98


Nauczanie obcokrajowcow Toruń

Chcesz opanować polski w stopniu umożliwiającym Ci komunikację w sytuacjach życia codziennego? Szeroki wybór ćwiczeń zdziałają cuda! Na Twoje życzenie zajęcia mogą odbywać się w naturalnych sytuacjach – w sklepie, na poczcie, w banku – liczy się efekt i umiejętność praktycznego wykorzystania umiejętności!


Odmiana nazwisk

Zastanawiasz się jak odmienić nietypowe nazwisko polskie? Zobacz wzorce odmian poszczególnych typów nazwisk. Strona niezwykle przydatna podczas nauki języka polskiego w szkole podstawowej, gimnazjum i w szkole średniej


język-polski.pl - konkursy, testy, opracowania

Portal poświęcony językowi polskiemu w szkole i na studiach. Stanowi bogatą bazę wiedzy. Zawiera informacje o konkursach. Adresowany do uczniów (teksty, ćwiczenia, testy maturalne, czytanie ze zrozumieniem, opracowania, poradniki - jak pisać: esej, rozprawkę, felieton, opowiadanie). Część adresowana dla nauczycieli zawiera między innymi konspekty lekcji, scenariusze akademii, metody nauczania).