Katalog stron ABIX

Podkategoria - historia

DODAJ STRONĘ

Najnowsze strony

Encyklopedia

Encyklopedia na stronie INTERIA.PL - to encyklopedia łącząca w sobie niesamowitą bardzo dużą ilość haseł z każdej dziedziny wiedzy, nie ważne o tego jak bardzo jest zawiła. Zawiera ponad 120.000 haseł z Biologii, Humanistyki, Historii, Kultury i Sztuki, Języków obcych i Nauk Społecznych. Dzięki nam matematyka czy historia stanie się prostsza. Encyklopedia cały czas się rozkwita, codziennie jest aktualizowana o nowe hasła oraz definicje. Znajdziesz tutaj również słownik wyrazów podobnych oraz leksykon. Nasz tłumacz to najprostszy słownik internetowy, zawierający podręczne słowniki: angielsko-polski, polsko-angielski, polsko-niemiecki, niemiecko- polski, polsko-francuski. W bazie umieszczonych jest kilkaset tysięcy słówek oraz zwrotów. Dzięki jego możliwościom, możesz szybko przetłumaczyć niezbędne słówka czy zwroty na inny wybrany język, lub też w odwrotną stronę.


Wczesne Dzieje Polan

Strona poświęcona książce Jacka Brunona Siwińskiego "Wczesne Dzieje Polan". Książka podejmuje następujące zagadnienia: Polanie, Słowianie, szlachta, Mieszko, Piastowie oraz Słowiańszczyzna.


II wojna światowa

II wojna światowa - historia największego konfliktu w dziejach ludzkości.


Wiedza, poznanie

Wiedzę możemy podzielić na wiedzę o środowisku naturalnym, kulturze, świecie społecznym – stos. Międzyludzkich, i o sobie samym. Może to być wiedza deklaratywna – „wiem, że” albo proceduralna-operacyjna: „wiem jak jeździć na


I Wyprawa śladami Benedykta Polaka - pierwszego polskiego podróżnika

Benedykt Polak - pierwszy polski podróżnik, autor sprawozdania z pierwszej wizyty Europejczyków w państwie Mongołów (Mongolia). Benedykt Polak (łac. Benedictus Polonus) odbył swą dwuletnią podróż (1245 - 1247) ćwierć wieku przed podróżą Marco Polo. Strona zawiera skromny wybór przygód i spotkań, które mogłem ilustrować fotografiami, a także informacje o planach - dalszym ciągu mojej przygody z Benedyktem Polakiem.


301 Dywizjon Bombowy "Ziemi Pomorskiej"

301. Dywizjon Bombowy Ziemi Pomorskiej, historia Dywizjonu, lotnicy, biografie, wspomnienia. Eskadra C 138 Squadron RAF, 1586 Eskadra do Zadań Specjalnych


Egypt News

Archeologiczne wiadomości z Egiptu


Lew Dawidowicz Trocki

Strona przestawiająca sylwetkę Lwa Dawidowicza Trockiego


Włodzimierz Ilicz Lenin - Wódz Rewolucji

Strona o wodzu rewolucji. Informacje, teksty źródłowe, pisma.


Karol Marks - życie i twórczość

Strona dotycząca twórczości Karola Marksa - filozofa niemieckiego


Druga wojna światowa

Strona jest poświęcona drugiej wojnie światowej. Można tu znaleźć zarówno opisy broni, pojazdów, sławnych ludzi i bitew rozegranych w tym czasie. Dodatkowo można dowiedzieć się co znaczą terminy takie jak Fall Gelb czy Dziwna Wojna i jakie państwa włożyły swój wkład w walki lat 1939-1945.


HISTORIA.Malbork.PL: Wojna, bitwa - powstanie, historia

Profesjonalny serwis historyczny. Artykuły historyczne, biografie, recenzje, ciekawostki, forum dyskusyjne.


Czarnobyl - "strefa śmierci". Forum, mapa oraz zdjęcia.

Strona o katastrofie w elektrowni atomowej w okolicach Czarnobyla.


Czarnobyl 1986

Historia katastrofy elektrowni atomowej Czarnobyl w 1986 roku.


Gery.pl - Napoleon

Napoleon Bonaparte - czasy Napoleona - epoka napoleońska. Wojska, wojny i bitwy napoleońskie. Sprawa polska w epoce napoleońskiej. Znaczenie epoki napoleońskiej. Pierwsze Cesarstwo, Księstwo Warszawskie, Europa napoleońska. Historia Francji XIX wieku. Napoleon Bonaparte - tyran czy wybitny władca


Russia Abroad

Emigracja rosyjska w Polsce i Czechosłowacji po roku 1917 - bazy danych, materiały źródłowe i opracowania, dokumenty, fotografie, antologie poezji i prozy, biblioteki internetowe.


TRZECIA RZESZA - historia państwa istniejącego w latach 1933 - 1945 (Hitler i III Rzesza)

Historia rozwoju i upadku państwa, które miało ogromny wpływ na historię XX-wiecznej Europy. Na stronie znajdziecie opisaną w sposób obiektywny historię III Rzeszy. Zapraszamy.


Konstytucja Królestwa Polskiego

Zbiór tekstów wszystkich polskich konstytucji oraz wybranych konstytucji ze świata.


KONSTYTUCJA JAPONII z 3 listopada 1946 r.

My, naród japoński, działając poprzez naszych, legalnie wybranych przedstawicieli w Krajowym Parlamencie, zdecydowani, aby zapewnić sobie i swoim potomnym owoce pokojowej współpracy z wszystkimi narodami oraz błogosławieństwo wolności dla naszego kraju i postanawiając, aby nigdy więcej na skutek działalności rządu nie nawiedziły nas okropności wojny, ogłaszamy, że suwerenna władza należy do narodu i zdecydowanie ustanawiamy niniejszą Konstytucję. Władza państwowa jest świętym powiernikiem narodu, autorytet swój wywodzi od narodu, uprawnienia swoje wykonuje przez przedstawicieli narodu i z dobrodziejstw jej korzysta naród. Jest to powszechna zasada ludzkości, stanowiąca podstawę niniejszej Konstytucji. Odrzucamy i uznajemy za nieistniejące wszystkie konstytucje, ustawy, rozporządzenia i zarządzenia sprzeczne z powyższym.


Konstytucja RP

KONSTYTUCJA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ Z DNIA 17 MARCA 1921 ROKU


Czasy PRL-u

Czasy PRL-u - plakaty propagandowe, filmy, zdjęcia, dokumenty, biografie, banknoty i inne ciekawostki z tamtych lat


Druga Wojna Światowa

Druga Wojna Światowa, przebieg, kampanie - wszystko o wojnie w Europie, Afryce i Azji.


średniowiecze

Portal stwarza platformę porozumienia dla badaczy z różnych dyscyplin mediewistycznych. Obejmuje część stałą, bardziej instytucjonalną (opisy środowisk, biogramy, publikacje, kalendarz konferencji) i część ruchomą - osobne forum dla wypowiedzi bardziej osobistych (zawiadomienia, sprawozdania i dyskusje).